ODRŽANE REDOVNA I IZBORNA SKUPŠTINA NACIONALNE ASOCIJACIJE LOVACA CRNE GORE – LOVAČKOG SAVEZA CRNE GORE

JEDNOGLASAN IZBOR RUKOVOSTVA LOVAČKOG SAVEZA CRNE GORE

U Podgorici su, u velikoj sali Privredne komore, 25. jula 2024. godine održane IV redovna godišnja sjednica (u mandatu 2020 – 2024 godina) i nakon nje, izborna sjednica Skupštine Nacionalne asocijacije lovaca Crne Gore - Lovačkog saveza Crne Gore, mandat 2024 – 2028 godina.

Na redovnoj sjednici Skupštine predstavnici članica lovačkih društava, organizacija i javnih preduzeća, za uzgoj, zaštitu i lov divljači – korisnika lovišta, jednoglasno su izabrali radna tijela, zapisničara i dva ovjerivača zapisnika i 3 člana verifikacione komisije, jednoglasno su usvojeni Zapisnik sa prethodne sjednice Skupštine održane 27.12.2023. godine, Izvještaj predsjednika Lovačkog saveza Crne Gore Nikole Markovića o radu u prethodnom mandatu, periodu od 31. jula 2020. do 25 jula 2024. godine i Izvještaj Nadzornog odbora u pogledu finansijskog poslovanja za 2023. godinu.

Neposredno po održanoj redovnoj godišnjoj sjednici, održana je Izborna sjednica na kojoj su izabrani organi Lovačkog saveza Crne Gore u narednom četvorogodišnjem mandatu.

Naime, po  izboru radnih tijela Skupština je jednoglasno za predsjednika Lovačkog saveza Crne Gore u narednom četvorogodišnjem mandatu izabrala dosadašnjeg predsjednika Nikolu Markovića iz Cetinja koji je, kako je to istaknuto u prijedlozima na sjednici, u dosadašnjem obavljanju funkcije dao nemjerljiv doprinos razvoju lovstva Crne Gore, te kao dugogodišnji rukovodilac, lovni radnik i sportista imao je i ima jasne vizije daljeg rada i razvoja Lovačkog saveza Crne Gore i lovstva zasnovanog na iskustvenim i savremenim naučnim principima uz uvažavanje kulturno-istorijske tradicije lova i lovstva u Crnoj Gori.

Za predsjednika Skupštine izabran je Milovan Gogić iz Pljevalja (LD „Pljevlja“ - Pljevlja), a za potpredsjednika Miličko Bulatović iz Kolašina (LD „Rovca“ - Kolašin).

U Nadzorni odbor izabrani su za predsjednika Blagoje Mrkaić iz Petrovića (LU „Bratogošt“ - Velimlje) i za članove Zoran Đukić iz Andrijevice (LO „Komovi“ - Andrijevica) i Veljko Daković iz Vilusa (LO „Ilija Milović“ – Grahovo).

U Sud časti izabrani su za predsjednika Mladen Govedarica iz Herceg Novog (LU „Orjen“ – Herceg Novi) i za članove Vehbija Šabović iz Plava (LO „Hridsko jezero – Plav) i Radojica Jovanović iz Podgorice (LO „Podgorica“ – Podgorica).

Na predlog predsjednika Nikole Markovića, kako je to predviđeno Statutom, u Upravni odbor Lovačkog saveza Crne Gore izabrani su: Radovan Šaranović iz Podgorice, predsjednik LO „Podgorica“; Marko Brnjada iz Bara, direktor DOO „Lovstvo“ - Bar, Radomir Nikolić iz Nikšića, član UO LO “Dr Zoran Kesler” – Nikšić; Meto Zenka iz Ulcinja, član JP za uzgoj i zaštitu divljači “Ulcinj”; Miroslav Ivanišević iz Podgorice, član LD „Cetinje“ i Slavko Vukićević iz Pljevalja, član LD „Pljevlja“.

Na predlog predsjednika Nikole Markovića, kako je to takođe predviđeno Statutom, za sekretara Lovačkog saveza Crne izabran je Ćabak Mladen iz Podgorice, dipl.ing. šumarstva koji je u stalnom radnom odnosu u Lovačkom savezu Crne Gore, a koji je funkciju sekretara obavljao i u prethodnom periodu.

Budući rad Lovačkog saveza Crne Gore, kako je to istaknuto od strane novoizabranog rukovostva biće baziran na razvoju lovstva u Crnoj Gori, Lovačkog saveza Crne Gore i njegovih članica, lovačkih društava, organizacija i javnih preduzeća za uzgoj, zaštitu i lov divljači, uzgoju i zaštiti divljači, edukaciji i obrazovanju lovaca, na uređivanju lovišta i razvoju lovnog streljaštva i lovne kinologije kao i međunarodne saradnje sa drugim nacionalnim asocijacijama lovaca regiona i Evrope.