NAJAVA KUP LOVAČKOG SAVEZA CRNE GORE 2023

Obavještavamo takmičare, članove lovačkih društava, organizacija i javnih preduzeća za uzgoj, zaštitu i lov divljači - članica Lovačkog saveza Crne Gore da će se KUP Lovačkog saveza CG 2023 održati u Danilovgradu, na vojnom strelištu u kasarni “Milovan Šaranović”, u nedjelju 10. septembra 2023 godine, sa početkom u 9 časova.

Takmičari će gađati nepokretnu metu divljeg vepra na rastojanju 100 i 200 metara, ležeći u disciplini lovački karabin sa optičkim nišanom i na 100 metara stojeći u disciplini lovački karabin sa mehaničkim nišanom što je definisano Zakonom o divljači i lovstvu i Pravilnikom lovnom streljaštvu. Takmičenje će se održati po kategorijama: juniori, seniori i veterani.

Disciplina 300 metara ležeći  će se  posebno bodovati i u ovoj disciplini mogu učestvovati svi takmičari. Za disciplinu 300 metara koristitiće se isključivo isti lovački karabini sa kojim su predhodno takmičari učestvovali na 100 i 200 metara samo će biti moguće koristiti uveličanje na optičkom nišanu po slobodnom izboru. Nagrada na 300 metara (Gojko Vlahović) nosiće ime bivšeg predsjednika Skupštine Lovačkog saveza Crne Gore pojkojnog Gojka Vlahovića.

Posebna kategorija: 300 meara (10 metaka) za Varmint cijevi (preko 17 mm) i puške koje ne odgovaraju standardu lovačkog karabina i Pravilniku o lovnom streljaštvu, koji je upodobljen sa međunarodnim standardima.

Na takmičenju učešće mogu uzeti svi članovi lovačkih društava, organizacija i javnih preduzeća, članica Lovačkog saveza Crne Gore. Da bi mogli učestvovati na ovim takmičenjima lovci moraju  imati ličnu kartu, oružni list za oružje koje koriste na takmičenju i lovnu kartu za 2023/24.

Svaki takmičar mora koristiti isključivo svoj lovački karabin.

Takmičenje, kao i do sada, biće besplatno za sve učesnike, a pobjednicima Lovački savez Crne Gore dodjeliće prigodne nagrade: diplome, pehare i medalje.

Sva takmičenja održavaće se u skladu sa Pravilnikom i propozicijama o lovnom streljaštvu, kojeg je donio Lovački savez Crne Gore, i kojeg takmičari mogu naći na sajtu Saveza  (www.lovackisavez.me). Takmičenjem će rukovoditi Dušan Vratnica pred. komisije za lovno streljaštvo , a suđenje će vršiti Boško Vujošević

Svi učesnici moraju biti prethodno prijavljeni. Lovački savez Crne Gore prijavio je sledeće takmičare i organizaciono osoblje:

1. Marković Nikola

42. Dušan Vratnica

43. Ćabak Mladen

44. Vujošević Boško

U slučaju da se ne nalazite na ovom spisku potrebno je da se preko vaših lovačkih organizacija prijavite na tel/fax 020/230-534, ili putem imejla lovsa@t-com.me, a najkasnije do srijede 6 septembra 2023 godine do 12 časova, kada je Lovački savez Crne Gore u obavezi da dostavi Vojsci Crne Gore konačne spiskove učesnika.