ODRŽAN GRAND PRIX CETINJE 2022

Takmičenje je, kojim je počela XXI sezona lovnog streljaštva, otvorio predsjednik Lovačkog saveza Crne Gore Nikola Marković i prigodnim govorom pozdravio učesnike i poželio im uspješno takmičenje i dobre rezultate.

Na Grand Prix Cetinje 2022 postignuti su sledeći rezultati:

U disciplini lovački karabin sa optičkim nišanom Kategorija I na rastojanju 100 i 200 metara, ležeći u kategoriji seniori prvo mjesto zauzeo je Dragan Tadić (LO Bajo Pivljanin), drugo Nikola Marković (LD Cetinje), treće Aleksandar Džogaz (LD Pljevlja), četvrto Duško Crevar (LD Primorje) i peto Boris Dragović (DOO Danilovgrad).

U disciplini lovački karabin sa optičkim nišanom Kategorija II na rastojanju 100 i 200 metara, ležeći u kategoriji seniori prvo mjesto zauzeo je Srđan Radović (LD Pljevlja), drugo Vuk Mićunović LO Dr Zoran Kesler, treće Miloš Marković (LD Cetinje), četvrto Zoran Mićunović (LO Dr Zoran Kesler) i peto Radovan Rončević (LO Dr Zoran Kesler).

Kod veterana najboji je bio Božidar Vučinić (LO Podgorica).

U disciplini lovački karabin sa mehaničkim nišanom, na rastojanju 100 metara, stojeći u kategoriji seniori prvo mjesto zauzeo  je Boris Ćorsović (DOO Danilovgrad), drugo Vladimir Vuletić (LO Podgorica), treće Rončević Radovan (LO Dr Zoran Kesler), četvrto Zoran Mićunović  (LO Dr Zoran Kesler), a peto Svetozar Rončević (LO Dr Zoran Kesler).

U kategoriji juniori prvo mjesto zauzeo je Stefan Raičević (LO Podgorica), drugo Petar Vuletić (LO Podgorica) i treće Andrija Dragović (DOO Danilovgrad).

Kod veterana najboji je bio Božidar Vučinić (LO Podgorica).

Na opštinskom takmičenju Cetinje 2022 postignuti su sledeći rezultati:

U disciplini lovački karabin sa optičkim nišanom Kategorija I na rastojanju 100 i 200 metara, ležeći u kategoriji seniori prvo mjesto zauzeo je Nikola Marković.

U disciplini lovački karabin sa optičkim nišanom Kategorija II na rastojanju 100 i 200 metara, ležeći u kategoriji seniori prvo mjesto zauzeo je Miloš Marković, a drugo Vaso Vušurović.

U disciplini lovački karabin sa mehaničkim nišanom, na rastojanju 100 metara, stojeći u kategoriji seniori prvo mjesto zauzeo  je Miloš Marković, a drugo Nikola Marković.

Kao i do sada takmičenje je bilo besplatno za sve učesnike, a pobjednicima Lovački savez Crne Gore dodjelio je prigodne nagrade: diplome, pehare i medalje.

TABELA GRAND PRIX CETINJE 2022